Центр протидії корупції збирає список народних обранців та інших публічних діячів, котрі діють як агенти Кремля, бо:
  • приймають рішення, які блокують співпрацю України з ЄС, МВФ та Західними партнерами;
  • поширюють Кремлівську анти-Західну пропаганду.
Такі дії є частиною гібридної війни Кремлівської мережі проти України та має за мету змінити Західний вектор руху нашої держави .

Це може коштувати українцям безвізового режиму з ЄС та майбутнього в Європі.

У той же час, публічні діячі, котрі приймають та просувають проКремлівські рішення в Україні, самі мають статки в ЄС, США, Швейцарії, Британії, проводять там відпустки, навчають своїх дітей на Заході.

Ми звертаємося до ЄС, Великої Британії, США та Швейцарії із проханням заборонити в'їзд кожному, хто атакує співпрацю України з Заходом, а також перевірити джерело походження статків таких осіб.

Як допомогти?

Повідомити нам про Західні статки слуг Кремля: office@antac.org.ua.

Підтримайте фінансово нашу аналітичну та юридичну роботу над досьє Кремлівських агентів Україні на сайті Центру протидії корупції.
Досьє на агентів Кремля в Офісі президента
У 2020 році збігав строк повноважень керівника САП Назара Холодницького та розпочався процес формування конкурсної комісії. За законом Конкурсна комісія складається з 11 осіб: 4 призначаються Радою прокурорів і ще 7 українським парламентом за пропозиціями фракцій. В червні 2020 року Рада прокурорів призначила до комісії 4 незалежних експертів: 3 визнаних міжнародних експертів (Драго Кос, Нона Цоцорія, Томас Фаєрстоун) та українця Романа Куйбіду.

Парламент зміг призначити свою квоту лише з 3-ї спроби. Більшість визначених парламентом осіб викликали шквал критики щодо невідповідності їх визначеним законом критеріям. За наявною в Центрі протидії корупції інформацією підбір членів комісії від парламенту здійснювався саме Татаровим, а в подальшому ці особи подавалися для голосування парламентом від різних фракцій та груп. Надалі, журналісти знайшли численні зв'язки більшості визначених парламентом осіб з Татаровим.

Протягом процесу конкурсного відбору, більшість членів комісії з парламентської квоти різними способами затягували процес, намагалися встановити процедури, які не передбачали перевірку доброчесності, необгрунтовано блокували незалежних кандидатів на конкурсі (так наприклад без жодних обгрунтувань з боку парламентської квоти був заблокований Роман Симків - прокурор САП у справі Татарова, а також прокурор Божко, який розслідував справу Андрія Портнова та ряд інших кандидатів). Так само частина комісії від парламенту намагалася штучним чином просунути та дати зелене світло кандидатам, в яких був зацікавлений Офіс президента (Андрій Костін - нардеп та товариш голови офісу президента Андрія Єрмака).

Частина комісії з боку парламенту штучним чином затягувала процес, ігноруючи засідання комісії та зриваючи кворум, коли до фіналу конкурсу вийщло 2 кандидата, один з яких детектив НАБУ Олександра Клименка, що займався справою Татарова. Частина членів комісії штучно саботувала процес та надавали пропозиції необхідності перезапуску конкурсу аби недопустити виграшу Клименка, який перемагав у процесі за кількістю отриманих ним балів. Станом на 20 грудня 2021 року процес конкурсу триває понад 14 місяців через необгрунтовані затягування і саботаж.
27 жовтня Конституційний Суд України прийняв рішення щодо основних положень антикорупційної реформи України.

Це рішення скасовує низку положень антикорупційного законодавства без жодних обґрунтувань в мотиваційній частині. При прийнятті цього рішення суддів КСУ вийшли за межі конституційного подання та діяли в умовах реального конфлікту інтересів, чим порушили Конституцію України. Своєю чергою, подання до КСУ було ініційовано проросійськими та проолігархічними силами і було розглянуте в рекордно стислі строки та з процедурними порушеннями.

Ліквідовані положення антикорупційного законодавства були серед найбільших досягнень України в останні роки, частиною виконання міжнародних зобов'язань України та створювали важливі практичні інструменти для боротьби з корупцією.

3 листопада була оприлюднена заява речника ЄС, у якій йшлося про те, що рішення КСУ порушує ключові зобов'язання України у її відносинах з міжнародними партнерами.

«Рішення Конституційного суду України від 27 жовтня 2020 року щодо елементів антикорупційної інфраструктури мають далекосяжні наслідки для всієї антикорупційної інфраструктури в Україні, яка була створена після Революції Гідності 2014 року. Це рішення також ставить під питання ряд міжнародних зобов'язань, які Україна взяла на себе у відносинах з міжнародними партнерами, включаючи ЄС. Боротьба проти корупції є одним з ключових показників та зобов'язань, які Україна прийняла в рамках Угоди про асоціацію, нещодавно погодженої програми макрофінансової допомоги між ЄС і Україною, а також процесу візової лібералізації», - йдеться у документі.

11 грудня 2020 року Венеційська комісія затвердила одразу два Висновки щодо рішення Конституційного Суду від 27.10.2020. У цих висновках члени Венеційки констатували, що рішення Конституційного суду є немотивованим, не ґрунтується на нормах міжнародного права та приймалось з грубими процесуальними порушеннями та в умовах очевидного конфлікту інтересів у окремих суддів. Венеційська Комісія також наголосила на тому, що Конституційний Суд не може узурпувати роль законодавчої влади.
У четвер, 17 вересня 2020 року, депутати 239 голосами проголосували за сімох кандидатів в конкурсну комісію з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, запропонованих Слугами народу, ОПЗЖ, Довірою та За майбутнє: шість з семи обраних членів комісії не відповідають закону.

Свої застереження висловив посол ЄС, нагадавши про те, що доброчесна комісія для обрання керівника САП є умовою безвізу та макрофінансової допомоги ЄС на суму 1.5 млрд євро.

5 жовтня 2020 року депутати Європарламенту звернулися до глави фракції "Слуга народу" Давида Арахамії з відкритим листом, в якому виступили з попередженням для політиків і олігархів, відповідальних за згортання реформ.

"Що стосується безвізового режиму, це ні в якому разі не намір з боку ЄС скасувати це велике досягнення для громадян України та громадян ЄС – але все ж ми залишаємо за собою право накладати конкретну відмову в таких свободах окремим олігархам, включаючи політиків, які зловживають цим правом заради своєї приватної незаконної діяльності", - йдеться у листі.
Made on
Tilda